Keresés
Close this search box.

Hogyan tudod megkönnyíteni az egyik legkevésbé kedvelt házimunkát a VASALÁST?

Több éve vasalás szolgáltatást vezetek, kezeim között számtalan anyagú és szabású ruhadarab megfordult.

Egy négy fős családban szinte minden nap dolgozik a mosógép és óriási halom vasalni való keletkezik napról-napra. Ez nem kis kihívást jelentett a NŐK számára munka, család, tanulás mellett! Nehéz megtalálni a megfelelő időpontot a vasalásra, arról nem is beszélve, hogy a vasalással töltött időt annyi más minőségi időtöltésre, családi programra lehetne fordítani.

Vasalási Szakértőként szívesen segítek Neked néhány praktikával, amivel megkönnyítheted az otthoni munkát.

1.       Az első legfontosabb dolog, hogy megfelelő eszközökkel rendelkezz. A jó szakember, minőségi, praktikus eszközökkel tud gyorsan és jól dolgozni.

–          A megfelelő VASALÓDESZKA kiválasztása elengedhetetlen, hogy komfortosan tudj vasalni. A deszka stabil legyen, ne mozogjon használat közben. Az üzletekben már kapható magasságban állítható vasalódeszka, amit a használó testmagasságához lehet igazítani. Nem egyforma magasság kell egy 150 cm-es és egy 180 cm-es nőnek. A deszka magassága csípő magasságban legyen, ez a legideálisabb ergonómiailag.

o   Ha túl alacsony a deszka, csak hajlott háttal tudsz vasalni, ami hosszú távon hát és derékfájdalmakat okoz.

–          Vasaló deszkához rögzíthető UJJAFA. Ha sok inget használtok, akkor ez az eszköz elengedhetetlen ahhoz, hogy szépen vasalt legyen az ing ujja.

o   Ha fáj a lábad, akkor alacsonyra is lehet állítani a deszka magasságot, úgy hogy ülve is el tudod végezni a tevékenységet. Ikres kismamaként én is ülve használtam a vasalódeszkát, ezzel kímélve a lábam és derekamat.

o   Ha túl magas a deszka, a vállad, karod és könyököd lesz megterhelve, ami szintén fájdalomhoz fog vezetni.

–          A VASALÓ KÉSZÜLÉK megválasztása a következő fontos pont. A kereskedelemben rengeteg forma és márka közül lehet választani. A makacs ráncok és gyűrődések eltüntetése miatt mindenképpen gőzölős vasalót vásárolj. Ha egy kicsit nagyobb összeget szánsz rá, akkor a gőzállomással rendelkező készülékeket javaslom, mivel a gőzt nagyobb nyomással tudják kibocsájtani, ezáltal kisebb erőfeszítés szükséges a vasaláshoz.

–          A vasalóba csak IONIZÁLT vizet használj. Ezzel hosszabb lesz a vasaló élettartama, valamint elkerülhető a normál csapvíz által okozott „vízköpések”, amik összekoszolják a frissen mosott ruhát.

2.   A második lépés a vasalás „ELŐSZOBÁJA”, a mosás és a szárítás.

–          A ruhákban található mosási és szárítás címkék ellenőrzése azért fontos, hogy a megfelelő hőmérsékletet használd a ruhához.

–          Ha magasabb hőfokon mosod a megengedettnél, akkor vagy elveszti a textil a formáját (pl.: megnyúlik, összemegy) vagy olyan gyűrötté válik, amit vasalóval sem lehet az eredeti simaságra visszaállítani.

–          A mosógépbe csak annyi ruhát tegyél, ami kényelmesen elfér. Ha teletöltöd a gépet, a ruhák sokkal gyűröttebbé válnak.

–          Ha szárítógépet használsz, a program lejárta után azonnal szedd ki a ruhákat, így szinte teljesen gyűrődésmentesek lesznek.

–          Amennyiben kiteregeted a ruhákat, figyelj rá, hogy napfényre tett ruhák színét a napsugárzás megfakíthatja. Ha csipesszel rögzíted a ruhát a szárító kötélhez, ügyelj a gyűrődésmentes csipeszelésre.  A pólók alsó részét ne feszítsd ki, mert az anyag megnyúlásához vezet.

3.       A harmadik lépés, még mindig nem a vasalás, hanem a RUHA VÁSÁRLÁSJ

–          Nőként hajlamosak vagyunk arra, hogy egy-egy ruhadarab rabul ejt bennünket, szerelem lesz az első látásra és hoppp, már a kosarunkban landol. Boldogan hazaérünk vele, kimossuk és akkor szembesülünk vele, hogy ezt a csodás ruhát ki is kell vasalni. De… tele van fodorral, hajtással, az anyaga szinte vasalhatatlan, mert ha egyet fordítasz rajta a másik oldala lesz gyűrött.

–          Tehát vásárlásnál mindenképp vizsgáld meg a ruha anyagát, gyűrődését, fazonát, mert ha olyan ruhát vásárolsz meg, amit később utálni fogsz vasalni, akkor csak a szekrényedben lesz eggyel több ruha, az pedig nem fog boldogságot okozni Neked.

4.       VASALÁS

–          Ne gyűjtögesd a vasalni való textileket, ha tudod száradás után vasald ki

–          Kerüld el a következőt: „Majd reggel kivasalom, amit fel akarok venni” Így minden reggeled kapkodással fog telni, arról nem beszélve, hogy a reggeli rohanásban bedugva hagyhatod a vasalót (saját tapasztalatból beszélek…)

–          A ruhába varrt vasalási KRESZ-ben szereplő hőmérsékelten vasald a ruhát

–          A mintás ruhákat, pólókat kifordítva vasald, így megőrzöd a ruha színét és mintáját

–          A pólókat a vasalódeszkára felhúzva vasald, amit körbe forgatsz a deszkán, ezáltal elkerülhető, hogy a póló oldalán a varráson kívül vasalási csík is látható legyen

–          Az ingek, pólók ujját ujjafán vasald meg, így nem keletkezik vasalási csík

–          Ha betartod az ingvasalás lépéseit, megkönnyíted az ingvasalásod: 1. gallér, 2. vállrész, 3. kézelő, 4. ujjak, 5. ujjak ujjafán, 6. eleje, 7, háta, 8. eleje.

Ha további vasalási praktikára van szükséged vagy igénybe vennéd szolgáltatásunkat itt vagyunk elérhetőek:

www.bestironing.hu

bersironing.hungary@gmail.com

Telefon: 06 30 668 4879

Hamarosan indítjuk Best Ironing Hungary– Vasaló Szalon Franchise hálózatunkat, hogy minél több magyarországi városban elérhető legyen szolgáltatásunk, ezáltal minőségi szabadidőhöz juttatva az elfoglalt nőket, családanyákat, üzletembereket.

Szlogenünk: „Minden ruha vasalva jóó…”

Molnár Tímea

Molnár Tímea

Molnár Tímea vagyok, a magazin főszerkesztője. Szívesen fogadom újságíró-gyakornokok jelentkezését referenciamunkával címemre, illetve PR-cikkek és egyedi hirdetési megrendelések kérdésében is forduljanak bátran hozzám!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hasonló cikkek